Wandering subspace theorems, Integral Equations Operator Theory 51 (2005) 395-409.

Forskningsoutput: TidskriftsbidragArtikel i vetenskaplig tidskrift

Detaljer

Författare
Externa organisationer
  • External Organization - Unknown
Forskningsområden

Ämnesklassifikation (UKÄ) – OBLIGATORISK

  • Matematik
Originalspråkengelska
Sidor (från-till)395-409
TidskriftIntegral Equations and Operator Theory
VolymIntegral Equations Operator Theory 51 (2005) 395-409.
StatusPublished - 2005
PublikationskategoriForskning
Peer review utfördJa
Externt publiceradJa